Ви чули про проєкт «Доступна реабілітація»? Якщо ще ні, розкажу про нього, а також як долучитись, якщо ви хочете допомогти ветеранам.
Місяць тому я виставляв фото перев’язки рук пораненого побратима. Йому наклали шви, він пройшов лікування, шви загоїлись, але пошкоджені нерви не дозволяють повноцінно рухатись пальцям. Що далі? Реабілітація. Часто довга, рутинна, і у когось вона займає тижні, а у когось роки. В залежності, здебільшого, від поранення.
Такі військові після лікування повертаються додому, в громади. Багато хто з них не долатиме щодня по 50-100 км, щоб отримати кілька годин реабілітації в медзакладі, в якому проходив лікування. І ось на цьому етапі і виникає потреба в проєкті «Доступна реабілітація». Його ініціатори облаштовують амбулаторні реабілітаційні відділення у медзакладах у віддалених громадах. Щоб захисники та цивільні пацієнти могли проходити реабілітацію неподалік: приходити на кілька годин, а решту часу проводити вдома. Це значна допомога для тисяч пацієнтів.
Зараз почали розбудовувати саме такі відділення амбулаторної реабілітації, проєкт реалізують спільно МОЗ + КШЕ + Офіс Професійної Підтримки Відновлення.
Наразі відкрили 2 таких відділення у Таращанській та Богуславській лікарнях. На фінальній стадії ще одне у Яготинській лікарні. Попередньо, за рік, в кожному такому відділені амбулаторну реабілітацію зможуть отримати кілька сотень пацієнтів.
Але потреби значно більші – і тут необхідна допомога. Як підтримати проєкт:
1. Гривнею. У коментарях залишаю банку для донатів на проєкт.
2. Організаційно. Якщо ви знаєте, в якій громаді слід зробити таке відділення і готові з цим допомогти – напишіть Oksana Buriachok або Oleg Arbaiter
3. Матеріалами. Якщо ви готові допомогти будматеріалами, роботами, тренажерами – також пишіть Оксані або Олегу.
Подяка Gurtom (Вікторії Волинець) та всім причетним

23
© 2022 GurtomUA